Hotel Himalaia
Familjevänligt och mysigt boende

Charm, avkoppling och närhet till liften i Soldeu
Hotel Himalaia**** är ett mysigt och familjevänligt hotell med inredning inspirerad av Nepal och Himalaya. Här bor du mitt i byn, bara 80 meter från liften till Grandvaliras fantastiska skidsystem.
Bo bekvämt nära både skidåkning och byliv. Frukost och middagsbuffé ingår, och efter dagens äventyr väntar baren, biljardbordet och ett lekrum för de yngsta. Koppla av i relaxavdelningen med jacuzzi, bastu och turkiskt bad – eller unna dig en massage.
Med sitt liftnära läge och varma atmosfär är Hotel Himalaia ett självklart val för både stora och små skidåkare.
Fakta om hotellet
- HalvpensionJa
- RestaurangJa
- BarJa
- RelaxavdelningJa
- GymJa
- WiFiJa, hela hotellet
- LekrumJa
- SkidförvaringJa

Tillgängliga erbjudanden
Relaxavdelning

Relax
Efter en dag i backen väntar hotellets relaxavdelning med två jacuzzis, bastu, turkiskt bad och gym (mot avgift). Även massage går att boka. Flipflops är obligatoriskt och kan köpas på hotellet.

Bastu
Mat & Dryck

Frukostbuffé
Starta dagen med en generös frukostbuffé fylld av fräscha smaker och nybakat bröd – den perfekta uppladdningen inför skidåkningen. Frukost ingår alltid i priset.

Middagsbuffé
Avsluta dagen med en välsmakande middagsbuffé fylld av läckra förrätter, vällagade huvudrätter och frestande desserter – något för alla smaker. Middagar ingår i priset.


